Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tabele serwisowe - czyli co i kiedy wymienić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tabele serwisowe - czyli co i kiedy wymienić

    jak sprawdzic jakie oznaczenie
    silnika czy np BXF AVF CZY INNY

    [ Dodano: Czw 03 Cze, 10 09:26 ]
    znalazłem takie kpl rozrzadu beda dobre do mojej oktawki Link . Link

  • #2
    Tabele serwisowe - czyli co i kiedy wymienić

    Witam,
    W załączeniu bardzo aktualne i bardzo pewne informacje na temat wymiany materiałów i płynów eksploatacyjnych w OCTAVIA (choć niemal ze 100% pewnością mogę powiedzieć, że do działa dla wszystkich pojazdów grupy VAG).
    Załączone pliki
    Pozdrawiam,
    Michał

    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

    Komentarz


    • #3
      kropeck, kolego, poświęciłeś trochę czasu na to i chwała Ci za to ale zapomniałeś dodać że te wszystkie dane pochodzą od producenta i większość z nich można o kant dupy potłuc. Wieczorem postaram się napisać co jest bzdurą, jeśli ktoś będzie chciał
      NFPNorth-West
      2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
      WARSZTAT www.dsize.pl
      ->
      CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
      spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

      Komentarz


      • #4
        Filtr powietrza co 90 tys :diabelski_usmiech - to ja dziekuje za takie autko przeciwpyłkowy co 60 tys......- to róznie by juz było z nawiewami.....i mogłoby juz cos niezbyt ładnie pachniec....
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          Filtr powietrza co 90000km lub 6lat!!? Paliwa też!!! Masakra!!!
          Tak poza tym fajnie,ze zamiesciłeś te tabele :wink: . Szukałem właśnie tego.
          Już odebrane A3 TFSI limuzyna

          Komentarz


          • #6
            Mi w serwisie chcieli wymianiać powietrzny i kabinowy na pierwszym przeglądzie po 12 tys km. Gdybym nie stał przy aucie i nie powiedział, żeby się wstrzymał i tylko przedmuchał kabinowy to przy fakturze bym się z deka zdziwił. Koledze w tym samym serwisie wymienili, ale on jest ciaptok i ma kasy dużo więc nie protestował.

            dobrygrzeswawa, Możesz podać sprostowanie, moze się przydać co niektórym.
            Była O1 jest F2.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
              kropeck, kolego, poświęciłeś trochę czasu na to i chwała Ci za to ale zapomniałeś dodać że te wszystkie dane pochodzą od producenta i większość z nich można o kant dupy potłuc. Wieczorem postaram się napisać co jest bzdurą, jeśli ktoś będzie chciał
              To prawda. Dane wyciągnięte z tabel serwisowych producenta. Informacje zdobyte z ERWIN'a. Jeśli faktycznie dysponujesz bardziej aktualnymi informacjami, to oczywiście proszę o sprostowanie :-)
              Dziękuję.
              Pozdrawiam,
              Michał

              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kropeck
                Jeśli faktycznie dysponujesz bardziej aktualnymi informacjami, to oczywiście proszę o sprostowanie
                to nie chodzi o aktualne, bo te takie własnie są ale raczej o bardziej "życiowe"
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  Dobrze, że na tym forum jest ktoś 'życiowy' . Oczywiście gdy otrzymałem te tabele, to sam byłem zaskoczony, ale jak mi powiedziano o źródle to ciężko było tak jednoznacznie je odrzucić.
                  Pozdrawiam,
                  Michał

                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez kropeck
                    Dobrze, że na tym forum jest ktoś 'życiowy' . Oczywiście gdy otrzymałem te tabele, to sam byłem zaskoczony, ale jak mi powiedziano o źródle to ciężko było tak jednoznacznie je odrzucić.
                    no one zawierają to co w instrukcji stoi, ale chyba wszyscy wiemy, że te np. filtry to jest kosmos
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez szkoda
                      Zamieszczone przez kropeck
                      Dobrze, że na tym forum jest ktoś 'życiowy' . Oczywiście gdy otrzymałem te tabele, to sam byłem zaskoczony, ale jak mi powiedziano o źródle to ciężko było tak jednoznacznie je odrzucić.
                      no one zawierają to co w instrukcji stoi, ale chyba wszyscy wiemy, że te np. filtry to jest kosmos
                      Nie wspominając o pasku rozrządu. Chciałbym zobaczyć ASO, które daje gwarancję, że pasek w BXE wytrzyma 150 tyś a rolka drugie tyle :diabelski_usmiech...
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kowal 2002
                        Nie wspominając o pasku rozrządu. Chciałbym zobaczyć ASO, które daje gwarancję, że pasek w BXE wytrzyma 150 tyś a rolka drugie tyle :diabelski_usmiech .
                        I dlatego wymieniają pasek pierwszy po max 120kkm :szeroki_usmiech
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • #13
                          W mojej wymienili kompletny rozrzad przy 142000km. Ale w ASO Niemcy.
                          Filtry natomiast były wymieniane przy kazdym serwisie olejowym.
                          Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja natomiast się dowiedziałem, że wymieniają pasek rozrządu co 60tys mil (około 100tys km). To w końcu co ile się wymienia rozrząd i osprzęt

                            Komentarz


                            • #15
                              W zależności od ASO. Jesli chca zedrzeć to sugeruja wymiane np po 90tyskm.
                              Moim zdaniem, fabryczny rorzad do 140000 spokojnie.
                              Chyba ASO Niemcy nie robi takich bubli co Polskie.
                              Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                              Komentarz


                              • #16
                                panowie, macie rozpiskę serwisową i tam stoi co i kiedy

                                a jak ktoś chce wcześniej to nie ma sensu pytać ile wcześniej bo to się robi już wg. własnego uznania i na czuja
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  taaaa ... kroi kolejna pseudoakademicka dyskusja .... 'bo w ASO powiedzieli', 'bo fabryczne dane'...

                                  tylko ze nikt nie bierze pod uwage ze w PL pojazdy eksploatowane sa na NIECO innym paliwie i na drogach o NIECO innej jakosci, w NIECO innych cyklach przyspieszanie-hamowanie.... i w mojej opinii istotna jest tu wiedza praktyczna (DGW) a nie odwazne zalozenia konstruktorow i 'specow' od serwisu czy marketingu.

                                  Szkoda, mysle ze nawet jak podkleisz ta rozpiske to pytania i tak sie pojawia ... 8)
                                  tak samo jak te z cyklu 'co ile wymieniac olej' i 'jaki olej zalac'.
                                  kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                                  _________________________________________
                                  Do sprzedania:
                                  komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                                  zaciski do hamulcow 280mm.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez rss
                                    (...)
                                    tylko ze nikt nie bierze pod uwage ze w PL pojazdy eksploatowane sa na NIECO innym paliwie i na drogach o NIECO innej jakosci, w NIECO innych cyklach przyspieszanie-hamowanie.... i w mojej opinii istotna jest tu wiedza praktyczna (DGW) a nie odwazne zalozenia konstruktorow i 'specow' od serwisu czy marketingu. (...)
                                    No i wg mnie to masz tak z 50% racji. Otóż nie wiem jakie są normy na rynek Niemiecki (szczerze mówiąc nie chce mi się szukać niemieckich instrukcji do porównania), ale co do dróg i paliwa, to akurat bierze się to pod uwagę. Kilka lat temu (nie pamiętam ile) powstał taki VW, który się zwie LUPO - taki wózek na zakupy który palił coś koło 2,5-3l/100km. Nie pojawił się nigdy w Polsce w sprzedaży (mam na myśli oficjalne ASO, bo sprowadzane były i są do dziś) WŁAŚNIE DLATEGO, że producent odmówił udzielenia gwarancji na auta kupione w Polsce właśnie przez stan dróg i paliwa. Nie mam pojęcia jak z innymi modelami (czy czasem nie są krótsze gwarancje, rękojmie itp.) ale na pewno powodem to nie wprowadzania LUPO w Polsce są powyższe czynniki.
                                    Pozdrawiam,
                                    Michał

                                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mam wrazenie ze potwierdziles to co napisalem wczesniej

                                      otoz gdy WZIETO pod uwage ta nasza drobna specyfike drog/paliwa/eksploatacji
                                      sprzedaz takiego Lupo miala szanse byc strzalem w stope i pewnie dla tego wlasnie skonczylo sie to tak jak piszesz.
                                      do czego zmierzam - wydaje mi sie malo prawdopodobne zeby tworzono 2 wersje tabel serwisowych ktore przytoczyles, bo ktos dotarlby sobie do 'oryginalu' i podniosl wielki wrzask ze w PL sprzedaja 'drugi gatunek'.
                                      tak wiec tabela oficjalna funkcjonuje sobie jak najbardziej (i w krajach gdzie maja normalne drogi i paliwa moze byc wyznacznikiem terminow wymian) , ale PRAKTYKA pokazuje co innego. przynajmniej w PL.


                                      pozdrawiam
                                      kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                                      _________________________________________
                                      Do sprzedania:
                                      komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                                      zaciski do hamulcow 280mm.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Większość bezsensownych zaleceń koledzy sami wyżej odszyfrowali.
                                        Podam tylko jeszcze dla potwierdzenia.
                                        Pierwsze co trzeba zauważyć to że wydłużone przebiegi między wymianami oleju to jedna wielka bzdura. Dla zobrazowania - ten sam typ silnika może mieć dwa różne QG zmieniając tylko zastosowany olej, jakim cudem. Czy ten silnik wytworzy mniej zanieczyszczeń, które pochłania olej LL czy tyle samo co ten zalany zwykłym. Konstrukcja motoru pamięta czasy bitwy pod Grunwaldem a przebiegi międzyokresowe wydłużone. Na pierwszy rzut oka wydaje się nie logiczne i tak jest ale z punktu widzenia księgowego koncernu samochodowego jest inaczej. Być może sedno tkwi w tym żeby jednak silniki robiły mniej kilometrów, szybciej się rozpadały, właściciel wtedy odsprzedaje auto lub złomuje i idzie do salonu po nowe (wiem że to może nie w Polsce ale żaden z dużych koncernów nie wywodzi się niestety z Polski)
                                        To są oczywiście tylko moje przypuszczenia jednakże każdemu odradzam QG ze zmiennym okresem serwisowym
                                        (tak naprawdę to ja chyba tych QG w ogóle nie rozumiem :roll: )

                                        ok, do rzeczy
                                        - filtr powietrza co 90000km lub 6 lat - to musiał wyjątkowy "baran" wymyślić - w normalnych warunkach wymiana co 15000km :!: :idea:
                                        - filtr paliwa co 90000km- ciekawe jaką taki filtr ma przepustowość biorąc pod uwagę czystość naszych paliw. Po 15000km i tankowaniu na Neste w pewnym aucie, można było zebrać sporo syfu który osadził się na ściankach obudowy filtra - wymiana max co 45000km
                                        - filtr przeciwpyłkowy co 60000 lub co dwa lata - według zaleceń to ten filtr powinno się zmieniać częściej niż filtr powietrza :shock: Dziś miałem auto po 10000km (ok 10miesięcy) i filtr był zasyfiony strasznie. Nie zapominajcie że to jest filtr przeciwpyłkowy a pyłków z reguły nie widać więc jak ktoś może ocenić że po przedmuchaniu znowu jest ok - bzdura - wymiana co 15000km
                                        - wymiana filtra oleju przy QG0 i QG2 co 15000 lub 1 rok- przeważnie sterownik pokazuje potrzebę wymiany oleju po ok 25000 więc o co chodzi :shock: Po 15000 sam filtr bez oleju :lol: - wymiana oleju z filtrem co max 15000km (w tym punkcie może być błąd odnośnie QG bo tak jak wspominałem wcześniej chyba do końca nie potrafię tego pojąć :wink: )
                                        - wymiana paska rozrządu od RM 2007 co 150000km- co dziwne w np. BJB i BKD jest ten sam okres a chyba nie muszę pisać że pasek dwa razy bardziej cierpi w 16V - moje zdanie każdy zna ponieważ lubię "dmuchać na zimne" i zalecam wymianę co 90000km lub przy łagodnej jeździe co 100000km
                                        - wymiana rolki napinacza od RM 2007 co 300000km- kolejne debilne zalecenie bo inaczej tego nie da się nazwać. Czy te rolki są przynajmniej z tytanu albo może diamentowe chyba nie. Rolka jeśli w ogóle dojeździ do takiego przebiegu będzie kwadratowa :wink: - wymiana wszystkich rolek razem z paskiem rozrządu i pompą wody.
                                        Odnośnie pompy wody to muszę napisać, że na zapytanie klienta: czy wymienię rozrząd bez pompy wody - odpowiedziałem oczywiście że tak i nawet żadnej gwarancji na to nie dam :lol: Rezultat był taki że pompa poszła nowa :szeroki_usmiech

                                        Teraz dodam coś ze starych zamierzchłych czasów gdy pracowałem w ASO AlfyRomeo i Fiata. Są tam takie fajne motorownie z wariatorem które według zaleceń producenta miały mieć wymieniany rozrząd co 120000km. Żaden ale to żaden do takiego przebiegu nie dojeździł. Przeważnie przy około 60000 następowało zerwanie paska. Nie pamietam czy 1.6 16V były z wariatorem ale te były najsłabsze :wink:

                                        Chyba starczy tych wypocin. Ogólnie takie tabelki można wyrzucić do kosza bo to stek bzdur i mogą jedynie zaszkodzić a nie pomóc. Niestety praktyka pokazuje jak jest naprawdę

                                        Pozdr.
                                        NFPNorth-West
                                        2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                                        WARSZTAT www.dsize.pl
                                        ->
                                        CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                                        spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Po przestudiowanu tabel wynika iż ze prawie ta sama klasa oznaczenia oleju moze byc wlewana do kazdego z typów silnika.
                                          Zatem jaka konkretnie klasa zalecana jest do 1.4TSI Caxa? według mnie VW 504 00, zmalazłem ze najbardziej odpawiada ten secyfikacji Castrol Edge 5w/30.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam
                                            Nie jest nic napisane w tych tabelkach odnośnie wymiany rozrządy w silnikach 1.6 BSE, tak wiec zapytowuuje co 90kkm czy rzadziej ?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Johnny_B, ile czasu potrzebujesz na zrobienie 90 tys. km?
                                              It doesn't matter what we're losing
                                              It only matters what we're going to find!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                odnoszę wrażenie, że nagłówek w pierwszej tabelce jest pomylony: "elastycznie od 15 do 30 tysięcy" przy stałych okresach międzyprzeglądowych ???
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez tomil
                                                  Johnny_B, ile czasu potrzebujesz na zrobienie 90 tys. km?
                                                  juz zrobiłem, czyli w 2 lata i 3 miesiące

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X